Zorlu Çocuk Tiyatrosu “Kurbağa Prens” ile Anadolu Turnesi’ne devam ediyor

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Kurbağa Prens” oyununun turnesi kapsamında Anadolu’nun dört bir yanındaki çocuklara tiyatro sevgisi aşılamaya devam ediyor. “Kurbağa Prens” oyunu 30 Ocak- 4 Şubat 2014 tarihleri arasında Sakarya, Kocaeli, Yalova, Kütahya ve Eskişehir şehirlerinde toplam 12 oyun sergileyerek minik izleyicileri ile buluşacak. 30 Ocak’ta Sakarya’da gerçekleşecek ilk oyun Afa Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Ücretsiz olarak sahnelenecek oyunların biletlerine tiyatro sahnelerinin gişelerinden ulaşılabilecek.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak Mehmet Zorlu Vakfı tarafından kuruldu. Kurulduğu 2003 yılından bu yana Türkiye’nin pek çok kentini ziyaret eden Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 500 bin çocuğu tiyatroyla buluşturdu. Tiyatro bu sezon Kars, Iğdır, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van’daki çocukların ardından, Sakaryalı, Kocaelili, Yalovalı, Kütahyalı ve Eskişehirli çocuklar için de “Kurbağa Prens” oyununu sahneleyecek.

Grimm Kardeşler’in ünlü masalı Kurbağa Prens, Özlem Saraç tarafından günümüze uyarlandı. Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından Gaye Cankaya’nın yönetmenliğinde sahnelenen oyun, izleyicilere “ilk görüşte önyargıyla yaklaştığınız insanların içlerindeki ‘güzelliği’ ancak onları tanıdıkça keşfedebilirsiniz” mesajını veriyor.

Kurbağa Prens oyunu, ikinci turnenin ilk gösterimini 30 Ocak tarihinde Sakarya’da Afa Kültür Merkezi’nde yapacak. Oyun daha sonra sırasıyla 31 Ocak’ta Kocaeli, 1 Şubat’ta Yalova, 2-3 Şubat’ta Kütahya, 4 Şubat’ta ise Eskişehir’de oynayacak. Oyunlar her gün saat 11:00 ve 13:00 olmak üzere iki seans olarak gerçekleşecek. 5 yaş ve üzeri tüm seyircilere seslenen oyunun biletleri ise ücretsiz olarak tiyatro sahnelerinin gişelerinden temin edilebiliyor.

Çocuklar kadar anne-babalarının da ilgili ile izleyeceği oyunun Sakarya, Kocaeli, Yalova, Kütahya ve Eskişehir gösterimlerine ilişkin detaylı bilgiye www.zorlucocuktiyatrosu.com adresinden ulaşılabilir.