İsmet Küntay “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü” Kibritçi Kız Müzikali’nin!

Sezonun en çok ilgi gören ve 30.000’i aşkın seyirciye ulaşan çocuk oyunlarından, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kibritçi Kız Müzikali”, tiyatro dünyasının köklü ve prestijli ödüllerinden İsmet Küntay “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü”ne layık görüldü. Sezon başından bu yana İstanbul, Bursa ve Ankaralı çocuklarla buluşan “Kibritçi Kız Müzikali”, toplam 38 kez sahnelendi.

Kibritçi Kız Müzikali oyun programı hakkında detaylı bilgiye www.zorlucocuktiyatrosu.com ve www.facebook.com/zorlucocuktiyatrosu adreslerinden ulaşılabiliyor.

Çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2003 yılında Mehmet Zorlu Vakfı tarafından kurulan Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun, bu sezon ilgiyle izlenen “Kibritçi Kız Müzikali” 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü” ne sahip oldu. Ödül, “İsmet Küntay Seçici Kurulu” üyeleri Hayati Asılyazıcı, Nilgün Serimoğlu, Oya Gökberk, Şerif Köyan ve Nadide Küntay tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu verildi.

Prof. Dr. Hasan Erkek tarafından, Hans Christian Andersen’in ünlü masalından sahneye uyarlanan müzikalin hazırlık aşamasında pek çok uzman isim yer aldı. Müzikleri Nedim Yıldız’a, koreografisi Aydın Teker’e, sahne ve ışık tasarımı Nurullah Tuncer’e, ışık tasarımı ise Şirin Dağtekin Yenen’e ait olan oyun, pedagog Doç. Dr. Serap Erdoğan’ın danışmanlığında hazırlandı. Müzikal aynı zamanda, genç ve dinamik oyuncu kadrosu ve ünlü konuk oyuncuları Sermet Erkin ve Muzaffer Özdemir ile de dikkat çekiyor.

Dans, mim, jonklörlük ve resim sanatlarını bir araya getiren, aynı zamanda sokak çocukları konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen müzikal, alışılmışın dışında mutlu bir son ile bitiyor.