Mehmet Zorlu Vakfı Eğitim Programları
21. Yüzyıl Yetkinlikleri YETGEN Eğitim Programı

21. Yüzyıl Yetkinlikleri MZV YETGEN Eğitim Programı

Genel Bilgiler

21. Yüzyıl Yetkinlikleri YETGEN Eğitim Programı

Sunduğu burslar ve kurduğu okul ve teknoloji merkezleri ile eğitim ihtiyacı olanlara el uzatan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV) aynı zamanda düzenlemeye başladığı eğitimlerle öğrencileri güven dolu bir geleceğe hazırlıyor. Öğrencilerin kariyerlerine 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip olarak başlamalarını sağlayacak eğitimlerle iş dünyası için önemli bir ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağının gelişimine de destek veriliyor.

Bu amaç doğrultusunda 2016 yılında başlayan, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un kurgulayıp yönettiği “21. Yüzyıl Yetkinlikleri” temalı MZV YetGen (Yetkin Gençler) eğitim programı ile gençlerin, sadece akademik, teknik ve profesyonel bilgi ile değil aynı zamanda 21. yüzyılın gerektirdiği beceri ve yetkinliklerle de donanmaları için destek veriliyor.

MZV Eğitim Programı

Eğitim Programı

MZV Eğitim Programı

Sunum Teknikleri, Excel, Kariyer Planlama, CV Hazırlama, 21. Yüzyıl Okuryazarlığı (Dijital Okuryazarlık, Finansal Okuryazarlık, Bilgi Okuryazarlığı), Girişimcilik, Sosyal İnovasyon ve Sürdürülebilirlik gibi derslerle üniversite ve lise düzeyindeki gençlere ulaşılıyor. Ders sırasında yapılan canlı yayınlarla programın Türkiye’deki çok sayıda gence ulaşması amaçlanıyor. Bugüne kadar üniversite ve lise sınıflarından toplam 600 genç mezun oldu.

Türkiye’de bir ilk olan bu program kapsamında sınıf eğitimleri, bitirme projesi, yaz dönemi stajı, staj sonrası deneyimi gibi uygulamalar sunuluyor. MZV YetGen eğitim programı boyunca gençler, eğitimi önceki yıllarda başarıyla tamamlamış bir “Lider” ekibinden mentorlük alıyorlar. Programın sonunda düzenlenen MZV Gençlik Zirvesi ile Türkiye’de alanında uzman ve önemli isimler gençlerle buluşuyor. Gençlerin kariyer planlarına ilham olabilecek hikayeleri dinlemelerine ve bu kişilerle iletişim kurmalarına imkân sağlanıyor.

Videolar